akupunktura

Głównym celem, dla którego działa mój gabinet akupunktury jest zdrowie, a dokładnie wzmacnianie zdrowia. Zabieg polega na nakłuwaniu ciała specjalnymi igłami w punktach znajdujących się na meridianach (liniach energetycznych). W ten sposób jestem w stanie wpłynać na przepływ energii chi w ciele i uruchomić u osób korzystającej z tej metody naturalne procesy zdrowienia.

Zabieg nie jest bolesny, w miejscu ukłucia igły odczuwa się tzw. „odbicie”, czyli uczucie rozpierania lub rozpychania, które dla wrażliwszych osób może być nieprzyjemne.

Akupunktura wywodzi się z Chin, gdzie jest praktykowana od tysięcy lat jako element Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Stopniowo zdobywa też coraz większą popularność poza Chinami, również w Polsce. Osoby zainteresowane skorzystaniem z zabiegu zapraszam do kontaktu ze mną pod numerem telefonu: 508 359 101

Zobacz film, z którego dowiesz się więcej na temat zabiegów akupunktury w moim gabinecie:

Zdjęcia

gabinet3 gabinet2 gabinet1

Bezpieczeństwo

Zabieg akupunktury jest wykonywany przy użyciu jednorazowych igieł lub igieł przeznaczonych dla jednego pacjenta i każdorazowo sterylizowanych. W związku z tym nie ma możliwości zakażenia od innych pacjentów. Akupunktura jest zabiegiem w pełni bezpiecznym o czym świadczą badania naukowe oraz setki lat doświadczeń lekarzy i pacjentów na całym świecie. Możliwe skutki uboczne, które występują u około 10% pacjentów to:

  • mikrowylewy podskórne (siniaki), niegroźne powikłanie, mikrowylewy wchłaniają się po kilku dniach,
  • zawroty głowy, najczęściej ustępują chwilę po zabiegu,
  • niewielki ból lub dyskomfort w miejscu wkłucia, zwykle ustępuje po kilku – kilkudziesięciu minutach, rzadko kilku dniach,
  • zasłabnięcia, występują bardzo rzadko np. gdy pacjent jest na czczo.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12801494

DOJAZD

Adres gabinetu:
ul. Kopernika 10B, 63-940 Bojanowo